GÜBRE
SIYIRICI

HAYVANCILIK EKİPMANLARI
HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
MONTAJ VE KURULUM
Previous slide
Next slide

GÜBRE SIYIRICI,

LİA MAKİNE TECRÜBESİ İLE

Hayvancılık endüstrisinin olmazsa olmaz araçlarından bir tanesi olan gübre sıyırıcı, çok sayıda büyükbaş ya da küçükbaş hayvan besleyen kişilerin tercih ettiği araçlar arasında ilk sırada yer alır. Çünkü hayvan gübresi her gün çok miktarda birikeceğinden, bu gübrenin toplanması ve farklı bir yerde depolanması gerekir. Aksi durumda hayvanların sağlığı korunamaz ve buna ek olarak hayvan bakımı da son derece zor hale gelir. Ancak gübre sıyırıcı sistemi sayesinde bu durum tamamen önlenebilir, biriken gübreler kolayca ortadan kaldırılabilir. Sizin için farklı özellik ve boyutlarda gübre sıyırıcılar üreten LİA Makine markamız ise her türlü ayrıcalıktan yararlanmanızı da kolaylaştıracaktır.

Gübre Sıyırıcı

LİA MAKİNE,
HEMEN SATIN AL,
HAYVANCILIKTA FARKINI YARAT

Büyükbaş ve küçükbaş hayvanların dışkılarının otomatik ya da manuel bir sistem aracılığı ile ahırdan atılması, bu şekilde ahır hijyeninin sağlanması için tasarlanan araçlardır. Gübre sıyırıcı ile hijyen ve profesyonelliğin tadını sonuna kadar çıkarabilirsiniz.

GÜBRE SIYIRICI

FİYATLARI

Ahırlarda günlük olarak gübrelerin kolayca atılmasını sağlayan gübre sıyırıcılar, son teknolojinin getirdiği özelliklere göre tasarlanabilmektedir. İşte bunun için yanınızda yer alan LİA Makine firmamız, her özelliğe, talebe ve kapasiteye uygun büyükbaş ya da küçükbaş gübre sıyırıcı üretimi gerçekleştirecektir. Tabii ki gübre sıyırıcı fiyatları farklılık göstermektedir. Fiyatları etkileyen unsurlar ise aşağıdaki gibidir:

 • Kullanılacak hareket sistemi,
 • Ahır boyutu,
 • Sıyırıcı ölçüleri,
 • Ahır yapısı,
 • Temizleme aralığı,
 • Motor gücü,
 • Gübrenin aktarılacağı alan ve
 • Ek talepler dikkate alınarak, gübre sıyırıcıların fiyatları belirlenmektedir.

Hayvancılık sektörüne uygun olarak ekipman tasarımı ve üretimi yapan LİA Makine firmamız, her talebe uygun olarak tasarladığı gübre sıyırıcı ekipmanları sayesinde yanınızda yer almaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Gübre Sıyırıcı Nedir?

Büyükbaş ve küçükbaş hayvanların dışkılarının otomatik ya da manuel bir sistem aracılığı ile ahırdan atılması, bu şekilde ahır hijyeninin sağlanması için tasarlanan araçlara gübre sıyırıcı adı verilmektedir. Bu araç, yalnızca ahırda biriken dışkıların ahırdan atılması için fayda sağlamaz. Bunun yanında hayvanların hijyeninin sağlanması açısından da çok büyük önemi bulunmaktadır. Örneğin hayvanların yatıp kalkarken vücutlarının gübre ile kaplanmaması, enfeksiyon risklerinin ortadan kaldırılması ve hastalıkların ortaya çıkmaması için gübre sıyırıcılar sıklıkla tercih edilmektedir. LİA Makine ise ürettiği farklı standartlardaki gübre sıyırıcılar sayesinde size ahır içerisinde düzen konusunda her türlü avantajı sağlamaktadır.

Gübre Sıyırıcılar Ne İşe Yarar?​

Hayvancılığın en önemli araçlarından bir tanesi olan gübre sıyırıcılar, hayvanların yaşam alanlarında biriken gübreleri kolayca ortadan kaldırmaktadır. Bunun için özel olarak tasarlanan bir araç olduğundan, farklı standartlarda üretilebilmektedir. Otomatik olarak belirlenen zamanlarda gübreleri temizleyen ya da manuel olarak hareket eden gübre sıyırıcılar da bulunduğundan, kişilerin isteklerine göre farklı şekillerde üretilebilir. Bu sebeple hayvan yetiştiricilerine sağladığı onlarca farklı fayda bulunmaktadır. Bu faydalar ise şu şekildedir:

 • Ahırlar, hayvanların bakımının yapılması ve onların soğuktan korunmaları için tasarlanır. Bu nedenle gübre sıyırıcılar, hayvan bakımında hayvan bakıcılarına çok büyük kolaylık ve zamandan tasarruf sağlamaktadır.
 • Hangi sayıda hayvan olursa olsun kapasiteye göre gübre sıyırıcılar bulunmaktadır. Bu nedenle gübre kapasitesine göre gübre sıyırıcının standartları artırılabilir.
 • Hayvanların gübreye uzun süre maruz kalmaması ve ahırın sık sık temizlenmesi, hayvan sağlığını da koruyacaktır.
 • Hayvanlardan bulaşan hastalıkların ortaya çıkma riski azalacaktır.
 • Enfeksiyon vb. risklerin ortaya çıkma olasılıklarında azalmalar meydana gelecektir.
 • Zahmetsiz şekilde gübreler temizlenebilecektir.
 • Gübreler, sıyırıcılar sayesinde belirlenen hedeflere aktarılabilecek, sisteme dahil edilen römorklarda gübreler biriktirilebilecektir.

Gübre Sıyırıcı İmalatı Nasıl Yapılır?

Her ahır boyutuna, özelliğine, hayvan sayısına, gübre kapasitesine ve çalışma prensibine uygun gübre sıyırıcılarını profesyonel ekibimizle tasarlıyor ve imal ediyoruz. Bu süreçte daima yanınızda yer alan LİA Makine firmamız ise tüm tecrübesini en iyi şekilde yansıtıyor.

Gübre Sıyırıcı Kurulumu Nasıl Yapılır?

Talep ettiğiniz özellikteki gübre sıyırıcılarının imal edilmesinden sonra ulaşımını da gerçekleştiriyoruz. Ayrıca belirttiğiniz adrese ulaştırılan gübre sıyırıcılarının kurulumunu da deneyimli LİA Makine personelimiz sorunsuz şekilde tamamlıyor. Siz de tüm bu süreçlerden yararlanmak isterseniz, bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Konya Gübre Sıyırıcı Firmaları Hangileridir?

Hayvan gübrelerinin düzenli olarak atılması ve ahırların temiz tutulması gerekmektedir. Aksi durumlarda hayvanlarda hastalıklar ve enfeksiyonlar ortaya çıkabilir. Bunun yanı sıra hayvanlardan elde edilen et ve sütler insanlar tarafından kullanıldığı için insan sağlığı açısından da gübrelerin düzenli olarak temizlenmesi son derece önemlidir. Konya gübre sıyırıcı firmaları arasında yer alan LİA Makine firmamız ise bu konuda size talep ettiğiniz ölçülerde gübre sıyırıcı tasarlamakta ve üretmektedir.

Gübre Sıyırıcı Ölçüleri Nelerdir?

Her gübre sıyırıcının her ahıra uygun olduğunu söylemek mümkün değildir. Çünkü gübre sıyırıcı ölçüleri, kapasitesi ve motor gücü her ahırda aynı olmayacaktır. Bunun için ahırın boyutu ve hayvan sayısına uygun olarak gübre sıyırıcı siparişinde bulunulmalıdır. LİA Makine firmamız ise talep ettiğiniz özelliklere uygun olarak gübre sıyırıcıların tasarımını yapmakta ve profesyonel şekilde üretimini gerçekleştirip, size ulaştırmaktadır. Ayrıca kurulum süreçlerinde de deneyimli personelimiz yanınızda yer almaktadır.

Gübre Sıyırıcı Teknik Özellikleri Nelerdir?

Hemen her ahırda kullanılabilen bir sistem olduğundan, son dönemde hayvancılık ekipmanları arasında zirvede yer alıyor. Çünkü bu şekilde hiçbir zahmette bulunulmadan gübreler belirlenen konuma aktarılmakta, ahır daima temiz kalmaktadır. Genel anlamda gübre sıyırıcıların teknik özellikleri ise aşağıdaki gibidir:

 • Ahır ölçülerine göre tasarlanırlar.
 • Otomatik ya da manuel olabilir. Bu şekilde motor gücüyle kendisi hareket edebilir ya da traktör yardımı ile sıyırıcı mekanizması çalıştırılabilir.
 • Gübre sıyırıcı motoru son derece önemlidir. Çünkü gübre yoğunluğunu kaldıracak motor gücüne sahip olmaları gerekmektedir.
 • Boyutları ahıra uygun olan sıyırıcılar sayesinde belirlenen zamanlarda gübreler hedeflenen konuma aktarılabilir.

LİA Makine tarafından üretilen ve tasarlanan gübre sıyırıcılar sayesinde siz de ahırlarınıza düzen getirebilirsiniz. Konya gübre sıyırıcı firması olarak faaliyette bulunan markamızdan dilediğiniz özelliğe uygun olarak ahır gübre sıyırıcı siparişinde bulunabilirsiniz.

El Yapımı Gübre Sıyırıcı Nedir?

Hayvan sayısı çok olan hayvan yetiştiricilerinin en büyük uğraşı, gübrelerin atımı ile ilgilidir. Çünkü günün belirli saatlerinde gübrelerin atılması gerekir. İşte bu meşakkati ortadan kaldıran gübre sıyırıcılar, gübrelerin otomatik olarak atılmasına yardımcı olacaktır. Özellikle el yapımı gübre sıyırıcı modelleri bunun için harika bir fırsat. Belirli bir hareket sistemine uygun olarak tasarlanan sıyırıcılar, komut verildiği anda çalışmaya başlar ve belirlenen rotadaki gübreleri sıyırır. Mekanizma, gübreyi hedeflenen noktaya götürür ve bu şekilde ahırdaki gübreler temizlenmiş olur.

 • İlk aşama gübrenin öğütülme aşamasıdır. Burada gübre karıştırıcı kullanılır ve gübrenin yapısının değişmesi sağlanır.
 • Elek kısmı sayesinde katı gübre ile sıvı gübrenin birbirinden ayrılması gerçekleştirilir.
 • Gübre pompası sayesinde sıvı gübre daha önce hazırlanan gübre havuzuna aktarılır.
 • Kalan katı kısım ise seperatörden alınarak farklı bir alana serilir, kurutulur. Ya da farklı şekillerde depolanabilir.

Manuel Gübre Sıyırıcı Nedir?

Otomatik bir sistemin yanı sıra manuel olarak da kullanılan gübre sıyırıcılar bulunmaktadır. Bu tür ekipmanlarda bir teker ve özel bir sıyırıcı plakası yer alır. El arabası mantığında olduğu gibi itilerek gübreler sıyırılır. Tekerleğin olması, sıyırıcının çok daha kolay hareket etmesine yardımcı olacaktır. Ancak hayvan sayısının fazla olduğu ahırlarda, manuelden ziyade otomatik gübre sıyırıcılar çok daha kıymetlidir. Tabii ki LİA Makine firmamız talebinize göre her özellikte gübre sıyırıcıları tasarlayacak ve size ulaştıracaktır.

Gübre Sıyırıcı Sistemi Nedir?

Son dönemde hayvan sayısı fazla olan hayvan yetiştiricilerinin gübre sıyırıcılarını sıklıkla tercih ettiğini görüyoruz. Bu sebeple biz de LİA Makine olarak ürettiğimiz gübre sıyırıcı sistemi sayesinde ahırda biriken gübrelerin kolayca dışarı atılmasına yardımcı oluyoruz. Bunun için ahır boyutu, hayvan sayısı, sistem özelliği, kapasite, motor gücü ve ek taleplere göre gübre sıyırıcıları tasarladıktan sonra kurulum işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Bu sistem sayesinde belirlenen zamanlarda gübreler otomatik olarak sıyırılmakta ve ardından belirlenen depolama alanına ya da römorka aktarılmaktadır. Sistem otomatik olarak motor gücüne bağlı şekilde çalışabileceği gibi bazı durumlarda da traktörün çekmesi ile çalışabilir. Bu durum tamamen hayvan yetiştiricisinin talebine göre değişecektir. LİA Makine firmamız taleplerine göre en uygun gübre sıyırıcılarını tasarlayacak ve kurulumunu gerçekleştirecektir.

ArabicEnglishGermanTurkish