Atık Su

Atık su, çeşitli insan faaliyetleri sonucu ortaya çıkan ve içerdiği kirleticiler sebebiyle direkt olarak çevreye bırakılamayan sıvı atıklardır. Atık su nedir? sorusuna bu şekilde cevap verilebilir. Bu kirleticiler arasında organik ve inorganik maddeler, kimyasal maddeler, mikroorganizmalar ve diğer zararlı maddeler bulunabilir. Ayrıca atık su, endüstriyel tesisler, evsel kullanım, tarım sulaması, yağmursuyu drenajı gibi çeşitli kaynaklardan gelir.

Atık suyun yönetimi ve arıtılması, çevresel sürdürülebilirlik ve insan sağlığı açısından son derece büyük bir öneme sahiptir. Atık suların arıtılması, içerdikleri zararlı maddelerin temizlenmesi ve suyun tekrar kullanılabilir hale getirilmesi anlamına gelir. Arıtılmış atık su, nehirlere, göllere veya denizlere deşarj edilebilir veya sulama, endüstriyel süreçlerde yeniden kullanım gibi amaçlar için kullanılabilir. Atık suyun etkili bir şekilde yönetilmesi, çevre kirliliğinin azaltılması ve su kaynaklarının sürdürülebilir bir şekilde kullanılmasını sağlar.

Hayvan gübrelerinin karıştırılarak, pompalar vasıtası ile sıvı halde farklı noktalara aktarılmasında da atık su yönetimi süreci işler. Bu şekilde sıvı gübre çeşitli şekillerde kullanılabilir ve bitki yetiştiriciliğinde de son derece büyük bir öneme sahiptir. LİA Makine ise atık su ekipmanları konusunda yurt içi ve yurt dışında satışlar gerçekleştirdiğinden, atık su ekipmanlarımızı satın alarak, sıvı gübrelerinizi daha verimli şekilde kullanabilirsiniz.

Atık Su Ekipmanları

Hayvancılık endüstrisinde son derece önemli bir yere sahip olan gübre, çeşitli ekipmanlar sayesinde daha kullanılabilir hale getirilebilmektedir. Böylece sebze yetiştiriciliği ve biyogaz üretimi gibi pek çok alanda atık sular rahatlıkla kullanılabilir. İşte bu süreçte sizin için en önemli iki ekipman olan Dalgıç Gübre Pompası ve Dalgıç Gübre Karıştırıcı, LİA Makine güvencesi ile üretilmektedir.

Dalgıç Gübre Pompası

Bir çiftlikteki en zor görevi üstlenen aletler dalgıç gübre pompalarıdır. LİA Makine sağlam malzemeleri ile birlikte en zor koşullara dayanıklı dalgıç gübre pompası ve yedek parçalarıyla uzun yıllar sizin hizmetinizdedir. Böylece sıvı haldeki gübreleri nakledebilirsiniz.

Dalgıç Gübre Karıştırıcı

Farklı kapasitelerdeki gübre çukurları ve farklı basma mesafeleriniz için LİA Makine tarafından üretilen dalgıç gübre karıştırıcısı ile karıştırılarak homojen hale getirilmiş gübre, gübre pompası yardımıyla daha rahat şekilde ve çok daha uzağa pompalanabilecektir.

ArabicEnglishGermanTurkish