Gübre Karıştırıcı

Tarımsal üretimde gübrenin rolü çok büyük olduğundan, gübrenin doğru kullanımı son derece önemlidir. Çünkü mahsullerin yetiştirilmesi sürecinde gübrenin mahsul verimine çok büyük etkisi vardır. Ancak katı haldeki gübrenin kullanımı son derece zor olacağından, gübrenin homojen olarak dağılabilmesi için çeşitli işlemlerden geçirilmesi gerekir. Bu işlemlerden bir tanesi gübreyi karıştırmak olacaktır. LİA Makine tarafından talep edilen özelliklere uygun olarak üretilen gübre karıştırıcı ise gübreyi karıştırmak ve sulandırmak için size çok büyük fayda sağlayacaktır.

Gübre Karıştırıcı Nedir?

Gübre çukuru karıştırıcısı olarak da adlandırılan gübre karıştırıcı; zamanla biriken ve bekledikçe katılaşan hayvan gübrelerinin hazırlanan bir çukurda karıştırılması ve bu şekilde sulanması işlemini gerçekleştirmektedir. Karıştırılan gübrelerin katı hali ortadan kalktığı için daha homojen bir hale kavuşacaktır. Bu durum gübrenin farklı bir alana yayılması ve kurutulması açısından da önem arz edecektir. Ayrıca gübre pompası olarak adlandırılan araç sayesinde sıvı haldeki gübre, gübre havuzlarına aktarılabilir. Daha sonra sıvı gübre tankeri kullanılarak sıvı gübre pek çok farklı alanda kolayca kullanılabilir.

Gübre Karıştırıcı Ne İşe Yarar?

Dalgıç olarak adlandırılan modele sahip gübre karıştırıcıları, hazırlanan gübre çukurunun içerisine daldırılır. Dalgıç gübre karıştırıcı olarak adlandırılmasındaki temel sebep de buradan gelir. Peki, bu aracın kullanımının sağladığı faydalar nelerdir?

  • Katı haldeki gübrenin sulandırılmasında çok önemli etkiye sahiptir.
  • Gübrenin homojen şekilde dağılım göstermesine yardımcı olacağından, gübre farklı alanlara yayılabilecektir.
  • Katı haldeki gübrenin farklı alanlara aktarılabilmesi için sıvı hale getirilebilmesi sağlanacaktır.
  • Sıvı hale getirilen gübre daha sonra dalgıç gübre pompası sayesinde çukurdan çekilebilecektir.

Yukarıdaki faydalar ile öne çıkan gübre karıştırıcı mikser; tarım ve hayvancılık sektöründe çok büyük role sahiptir. Çünkü mahsullerin daha verimli olmasında hayvan gübrelerinin rolü çok büyük olduğundan, gübre karıştırıcılar sayesinde gübrelerin pek çok farklı şekilde kullanılabilmesi mümkün olacaktır.

Gübre Karıştırıcı Teknik Özellikleri Nelerdir?

Son dönemde çok sık talep edilen gübre karıştırıcı makina, LİA Makine güvencesi ile üretilmekte ve Türkiye içi ya da yurt dışı pek çok noktaya ulaştırılmaktadır. Ayrıca gübre çukurunun büyüklüğü, gübre miktarı ve motor gücü gibi faktörlere dikkat edilerek farklı şekillerde üretilebildiğinden, gübre karıştırıcısı modelleri değişiklik göstermektedir. Genel özellikleri ise aşağıdaki gibidir:

  • Dalgıç özelliğe sahiptir. Bu şekilde gübrelerin içerisine dalarak, mikser görevi görmektedir.
  • Motor güçleri 10 kW ve 40 kW arasında değişiklik göstermektedir. Talep edilen modele göre motor gücü farklılaşmaktadır.
  • Dalış mesafesi seçilen modele göre değişir. Ancak metrelerce alta dalabilir.
  • Karıştırdıktan sonra pompalama özelliği bulunmaktadır. Pompalama mesafesi ise 15 metreye kadar çıkabilir.
  • Kanatlarının bıçak gibi keskin olması, saman sapı gibi sert maddeleri de parçalamaktadır.
  • Karıştırma esnasında sıçramayı azaltmak için pervanelerde koruma bulunmaktadır.

Yukarıda, gübre karıştırıcıların genel özellikleri sınıflandırılmıştır. Tabii ki tercih edilen modele göre farklı özellikler eklenebilir, çıkarılabilir ya da artırılabilir. Bu tamamen gübre çukuru ve gübre miktarına göre değişiklik gösterecektir.

Gübre Karıştırıcı Fiyatları

Biriken gübrelerin zamanla katılaşması ve bu şekilde kullanılamaz hale gelmesi sebebi ile tercih edilen sıvı gübre karıştırıcısı, çok sık talep edilmektedir. Ancak gübre karıştırıcıların özelliklerine göre fiyatları değişiklik gösterdiğinden, siparişinizin içeriği fiyatı etkileyecektir. Peki, dalgıç tipi gübre karıştırıcı fiyatları ne kadardır?

Fiyatlar net olmadığı için siparişinizin içeriğini iletmeniz gerekmektedir. Motor gücü, model, platform, kullanılan malzeme, devir, kanat sayısı ve dalış kapasitesine göre fiyatlar değişiklik gösterecektir. Bunun için hemen bizimle iletişime geçebilir, dalgıç gübre karıştırıcısı hakkında en kapsamlı bilgileri öğrenebilirsiniz.

Gübre Karıştırıcı

Biriken ve katı halde bulunan gübreleri sulandırmak ve homojen hale getirmek için gübre karıştırıcılarından yararlanabilirsiniz. LİA Makine ise bu süreçte daima yanınızda yer almakta ve size ihtiyacınız olan gübre karıştırıcılarını talep ettiğiniz özelliklerde üreterek, adresinize ulaştırmaktadır.

İLETİŞİME GEÇ

Konya Gübre Karıştırıcı: LİA Makine

LİA Makine, sahip olduğu deneyim ve üst düzey hizmet anlayışı sayesinde hayvancılık, tarım ve biyogaz alanlarında üretimler gerçekleştirmektedir. Gübre karıştırıcı da üretimimiz kapsamında yer alan tarım makinalarından bir tanesidir. Konya’da yer alan üretim tesisimizde sizden gelen siparişe göre her büyüklükteki gübre çukuruna uygun gübre karıştırıcısını üretmekteyiz. Siz de ihtiyacınız olan gübre karıştırıcısı hakkında bize bilgi verebilir, fiyat bilgisi alarak, üretim sürecini başlatabilirsiniz.

ArabicEnglishGermanTurkish