Hayvancılık

İnsanlar için faydalı olan hayvanların beslenmesi, bakımı, yetiştirilme faaliyetleri ve bunun gibi pek çok faaliyeti içerisinde barındıran tarım koluna hayvancılık adı verilmektedir. Büyükbaş hayvancılık, küçükbaş hayvancılık, kümes hayvancılığı, arıcılık ve ipek böcekçiliği, hayvancılığın alt kollarını ifade etmektedir. LİA Makine ise büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığa yönelik faaliyetleri kolaylaştırmak için çeşitli makineler üretmekte, ahır içi ve gübre kullanımını kolaylaştıracak ekipmanlar geliştirmektedir. Bunun için hayvansal üretimi artırmak ve bakımı kolaylaştırmak için LİA Makine hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

2020 yılı itibari ile ahır içi düzeni sağlamak, gübre kullanımını verimli hale getirmek, büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliğini kolaylaştırmak için makine geliştiren ve satışını yapan LİA Makine, size profesyonel çözümler ile en iyi desteği sunmaktadır. 

Ahır İçi Ekipmanları

Hayvanların konforunun sağlanması ve sağlıklı şekilde yetiştirilmeleri için gerekli olan, hayvan yetiştiricilerine kolaylık sağlayan ekipmanlara, ahır içi ekipmanları adı verilmektedir. Hayvancılığın daha verimli şekilde gerçekleştirilebilmesi ve gübre kullanımının çok daha etkili hale getirilebilmesi için ahır içi ekipmanlar gereklidir. Biz de LİA Makine olarak, ahır içerisinde kullanılabilecek tüm ekipman ve makineleri üretiyor, büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığın daha kolay ve verimli hale gelmesine yardımcı oluyoruz. 

 • Gübre Sıyırıcı

 • Dalgıç Gübre Karıştırıcı

 • Dalgıç Gübre Pompası

 • Gübre Seperatörü

 • Sıvı Gübre Dağıtma Tankeri

 • Gübre Kurutma Tamburu

 • Yemlik Kafa Kilidi

 • Yatak Durak Demirleri

 • Travay

 • Serinletme Fanları

 • Donmaz Suluk

 • Yem Ezme Makinesi

 • Hayvan Kantarı

 • Kaşıma Fırçası

 • Buzağı Besleme

 • Buzağı Kulübesi

 • Yem kırma Makinesi

 • Yem Karma ve Dağıtma Makinesi

Ahır Ekipmanları ve Özellikleri

Ahır içerisinde, ahır düzenini sağlayan, hayvanların konforuna yardımcı olan ve hayvan bakımını daha kolay hale getiren ekipmanlar bulunmaktadır. LİA Makine tarafından üretilen ve yurt içi ya da yurt dışı satışları yapılan makine ve ekipmanlarımızın özelliklerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Gübre Sıyırıcı

Hayvan çiftliklerindeki gübrenin temizlenmesi, hayvan sağlığı ve verimlilik açısından çiftlikler için çok iyidir. Lia Makine gübre sıyırıcılarda kullanılan teknoloji ve yenilikler sayesinde gübre temizliği ekonomik, verimli ve iş gücü gerektirmeden yapılabilmektedir.

Dalgıç Gübre Karıştırıcı

Farklı kapasitelerdeki gübre çukurları ve farklı basma mesafeleriniz için LİA Makine tarafından üretilen dalgıç gübre karıştırıcısı ile karıştırılarak homojen hale getirilmiş gübre, gübre pompası yardımıyla daha rahat şekilde ve çok daha uzağa pompalanabilecektir.

Dalgıç Gübre Pompası

Bir çiftlikteki en zor görevi üstlenen aletler dalgıç gübre pompalarıdır. LİA Makine sağlam malzemeleri ile birlikte en zor koşullara dayanıklı dalgıç gübre pompası ve yedek parçalarıyla uzun yıllar sizin hizmetinizdedir. Böylece sıvı haldeki gübreleri nakledebilirsiniz.

Gübre Seperatörü

Lia Makine gübre seperatörleri, hayvan gübresinde olduğu gibi yapısında lif olan ve çamur kıvamındaki malzemeyi katı ve sıvı olarak ayırmak için tasarlanmıştır. Katı ve sıvı gübrenin ayrılmasında çok büyük etkiye sahip olan gübre seperatörü, LİA Makine güvencesi ile üretilmektedir.

Sıvı Gübre Dağıtma Tankeri

Lia Makine Sıvı Gübre Tankerleri, ham gübrenin ve sepere edilmiş sıvı gübrenin araziye uygulanması işinizde sizin en büyük yardımcınız. Sıvı gübre tankerini ihtiyacınıza göre taşıma, dağıtma veya sulama gibi alanlarda kullanabilirsiniz. Tüm bu süreçte LİA Makine destek vermektedir.

Gübre Kurutma Tamburu

Gübre kurutma tamburları, aerobik fermantasyon (yanma) sürecini önemli ölçüde hızlandıran son teknoloji ürünüdür. Ekzotermik aerobik fermantasyonun sonucu olarak, organik katının ısısı +70°C dereceye kadar çıkar. Avrupa Birliği hijyenizasyon şartlarına uygundur.

Yemlik Kafa Kilidi

Çok fonksiyonlu yemlik kilitlerimizle ineklerinizin yemlemesini düzenli, daha güvenli ve herbirinin önüne aynı oranda yem döküldüğüne emin olarak yapabilirsiniz.

Hayvan Kantarı

Hayvanlarımızın yaşam evrelerinde alması gereken kiloları, kilo kayıplarını takip etmek veya besi çiftliklerinde gereken canlı ağırlıklarına ulaştıklarında çiftlikten zamanında ayırmaları çiftlikler için önemlidir.

Yatak Durak Demirleri

Mutlu inek yatar ve yattıkça daha çok süt verir. Yataklık ayırıcı demirleriyle ineklerinizi daha güvenli, daha konforlu ve yer tasarrufu sağlayarak yatırırsınız.

Kaşıma Fırçası

Lia Makine kaşıma fırçalarıyla inekleriniz kaşınma ihtiyacını giderir ve kaşınmaya sebep olan parazitlerden, tozdan ve kıllardan kurtulur.

Travay

Tırnak bakımı yapılmayan ineklerde önemli sağlık sorunlarıyla birlikte süt verimliliklerinde ciddi düşüş meydana gelir.

Buzağı Besleme

Bağışıklık sistemi henüz gelişmemiş buzağılarınıza Lia Makine buzağı hazırlama ve dağıtma arabasıyla besleyerek her daim doğru miktarda ve doğru ısıda mama ve süt verirsiniz.

Serinletme Fanları

Serinletme fanlarımız ve vantilatörlerimiz hayvanların yürüyüş yollarının, hayvanların yattığı yerlerin kuru kalmasına da yardımcı olarak bir çok sakatlanmanın önüne geçer.

Buzağı Kulübesi

Lia Makine buzağı kulübeleri ile buzağılarınızın bağışıklık sistemi gelişmeye kadar ayrı tutabilir gerek en özel bakım ve beslemeyi kolayca yapabilirsiniz.

Donmaz Suluk

İneklerin gereken miktarda su tüketebilmeleri için suyun temiz, serin, kolay ulaşılabilir ve sulukların yeteri miktarda olması gerekir.

Yem Kırma Makinesi

Lia Makine yem kırma makinalarıyla arpa, buğday mısır gibi dane yemlerinizi kendiniz kırıp kendi yeminizi kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Yem Ezme Makinesi

Lia Makine yem ezme makinasıyla arpa, buğday, mısır gibi dane yemlerinizi kendiniz ezip kendi yeminizi kendiniz yapabilirsiniz. Ayarlanabilir, ısıl işlemle sertleştirilmiş dayanıklı silindirleriye istediğiniz incelikte ezme yapabilirsiniz.

Yem Karma ve Dağıtma Makinesi

Lia Makine yem karma ve dağıtma makinaları ile yemlerinizi istenildiği şekilde hazırlayıp, çok kolayca dağıtabilirsiniz.

ArabicEnglishGermanTurkish