Sıvı Gübre Tankeri

Bitkiler için son derece önemli bir besin kaynağı olan gübre, tarımsal üretimin de gözbebeğidir. Bu nedenle bitlilere ihtiyacı olan su ve güneşin dışında gübrenin de sağlanması gerekir. Tabii ki gübre denince akla her zaman katı hayvan dışkıları gelmemelidir. Bazı durumlarda da sıvı gübre gerekir. Ayrıca topraktaki su tutumunu artırdığı için sıvı gübrenin bitkilerin gelişiminde çok önemli bir rolü bulunmaktadır. Ancak sıvı gübrenin taşınması da önemli bir konu. İşte bunun için de sıvı gübre tankeri son derece önemli. Böylece çeşitli ekipmanlar kullanılarak ayrıştırılan sıvı gübre, sıvı gübre tankerleri vasıtası ile farklı noktalara kolayca taşınabilir.

LİA Makine ise deneyimli ekibi, üstün hizmet anlayışı, kaliteli üretim standartları ve çok daha fazlası ile tarımsal üretimde ihtiyacınız olan ekipman ve araçları üretmekte, avantajlı fiyatlarla bu ekipman ya da araçlara ulaşmanızı kolaylaştırmaktadır.

Sıvı Gübre Tankeri Nedir?

Büyükbaş, küçükbaş ya da kümes hayvanlarından elde edilen dışkılar katı formdadır. Sıvı olan kısımları ise eğer bir çukur oluşturulmamışsa akar gider. İşte sıvı gübrenin akıp gitmemesi için toplanması ve kullanılacak olan alanlara aktarılması maksadıyla kullanılan ekipmana, sıvı gübre tankeri adı verilmektedir. Bu araç sayesinde biriktirilen sıvı gübreler yüzlerce kilometre öteye taşınabilir ve kolaylıkla tarım arazilerinde kullanılabilir. Tabii ki sıvı gübrenin oluşması için yalnızca beklemek gerekmez. Gübre karıştırıcı, gübre seperatörü ve gübre pompası gibi ekipmanlar kullanılarak katı gübreler sıvı hale getirilebilir. Bundan sonra sıvı gübre tankerleri kullanılarak sıvı gübrenin nakledilmesi sağlanabilir.

Sıvı Gübre Tankı Nasıl Kullanılır?

Son derece kaliteli bir gübreye sahip olsanız da gübreyi doğru yerde ve doğru zamanda kullanmazsanız, elde edeceğiniz verim son derece az olacaktır. İşte bunun için çeşitli tarım ekipmanları kullanmalısınız. Sıvı gübre tankı da bu ekipmanlardan bir tanesidir. Çünkü elde edilen sıvı gübrenin istenilen her noktaya ulaştırılması kolayca sağlanabilir.

Tarım arazilerinde verimin artırılmasındaki en önemli husus, sulama sistemidir. Damla sulama da kullanılan sulama sistemlerinin en önemlisi olarak gösterilebilir. Çünkü bu şekilde toprağa az az ve sık sık su ile sıvı gübre verildiğinden, toprağın su ve gübre dengesi en doğru şekilde sağlanmış olur. İşte bunun için de suyun ve sıvı gübrenin daima tarım arazisinde hazır olması gerekir. Sıvı gübre tankerleri de işte bu noktada ön plana çıkarlar. Böylece çok uzun süre sıvı gübre tankerde muhafaza edilebilir ve damla sulama sistemine kaynak olarak kalabilir.

Sıvı Gübre Tankeri Çalışma Prensibi

Elde edilen sıvı gübrenin dalgıç gübre pompası sayesinde sıvı gübre tankına nakledilmesi sağlanabilir. Daha sonra sıvı gübre tankı aracında taşınan sıvı gübreler, istenen her tarım arazisine ulaştırılabilir. Ardından tankerde özel çıkış vanaları bulunduğu için tanker, sulama sistemine bağlanır. Böylece tankerdeki sıvı gübre tamamen bitene kadar sulama sistemi sıvı gübreyi kullanmaya devam edecektir. İşte tüm bu ayrıcalıktan yararlanmanız için sıvı gübre tankı üretimi gerçekleştiren LİA Makine, güvenilir ve uygun fiyatlı alışveriş yapmanızı da mümkün hale getirmektedir.

Sıvı Gübre Tankeri Fiyatları

Günümüzde tarımsal üretimden çok yüksek gelirlerin elde edilebilmesi için doğru ekipman kullanımı son derece önemlidir. Çünkü artık çok fazla tarım arazisi ekiliyor ve bunun için de çok fazla kaynağa ihtiyaç duyuluyor. Sıvı gübre tankerleri de sıvı gübrenin hemen her noktaya taşınabilmesi adına önemli bir araç. LİA Makine de bu aracı belirttiğiniz özelliklerde tasarlıyor, üretiyor ve teslim işlemini yurt içi ya da yurt dışı noktalara gerçekleştiriyor. Tabii ki sıvı gübre tankeri fiyatı da tercih edilen özelliklere göre değişiyor. Bu özellikler arasında kapasite, tasarım, özellik ve ek talepler yer almaktadır. Siz de LİA Makine ile iletişime geçerek sıvı gübre tankı satın alabilir, ayrıştırdığınız sıvı gübreleri dilediğiniz noktaya nakledebilirsiniz.

Sıvı Gübre Dağıtma Tankeri

Sıvı gübreleri tutmak, her yere ulaştırmak ve uzun süre kullanılabilmesini sağlamak için LİA Makine garantili sıvı gübre tankeri satın alabilirsiniz. Detayları öğrenmek ve fiyat hakkında bilgi almak için tıklayınız.

İLETİŞİME GEÇ
ArabicEnglishGermanTurkish